• BORUSAN OTO LAND ROVER YETKİLİ SATICISI VE YETKİLİ SERVİSİ

Bakım İşlemleri

BORUSAN OTO İLETİŞİM MERKEZİ

0850 250 67 76

BAKIM PAKETİBakım paketi satın alarak seçtiğiniz ürün için geçerli olan yaş veya km. sınırına kadar (hangisi önce dolarsa) aşağıda belirtilen hizmetlerden sözleşmeniz kapsamında ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.


  • Motor yağı servisi
  • Periyodik bakım kapsamında hava fitresi, yakıt filtresi, mikro filtre değişimi
  • Fren hidroliği değişimi
  • Ön - arka fren balatalarının değişimi (ikaz kabloları ve balata yağı dahil)
  • Ön - arka fren disklerinin değişimi
  • Periyodik bakım kapsamında silecek lastikleri değişimi
  • Silecek suyu
  • Soğutma sıvısı
  • Servis Defteri'nde belirtilen standart araç kontrolleri ve bakım kapsamı

GO CARD İLE BİRLİKTEYİZ.


Borusan Otomotiv Yetkili Servislerimizde, üstün ve titiz satış sonrası hizmetlerimizi ve güvene dayalı işbirliğimizi GO Card ile pekiştiriyoruz. GO Card başvurusu yaparak aracınızı servis devamlılık programımıza üye yapabilirsiniz. GO Card, 2 yaşını doldurmuş* araçlarınıza servis hizmetleri sonrası ödemelerinde; araç yaşına göre değişen oranlarda anında servis devamlılık indirimi sağlıyor. GO Card ile ilgili tüm detaylara menülerden ulaşabilir veya bizimle temasa geçebilirsiniz.

4 yaşını dolduran araçlar için GO Card üyeliği yapılamamaktadır. Aracınızı kullanılmış olarak aldıysanız GO Card için yaş sınırı söz konusu değildir ancak satın aldıktan sonra 15 ay içerisinde ruhsat fotokopinizle Yetkili Servislerimize başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

*GO Card avantajlarından yararlanabilmeniz için aracınızın tescil tarihinden GO Card başvuru tarihinize kadar geçen sürenin 2 yılı geçmesi gereklidir. Aracın Yaşı = (GO Card başvuru tarihi - aracınızın tescil tarihi ) / 360.

UZATILMIŞ GARANTİ PAKETİ


Uzatılmış Garanti Paketi, Borusan Otomotiv tarafından Uzatılmış Garanti Paketi ve Servis Belgesinde belirtilen koşullara tabi olarak sağlanan ticari bir garantidir. Uzatılmış Garanti Paketi, bazı istisnalar dışında tüm mekanik ve elektrik aksamın çalışabilirliğini kapsar. 5 yıl ve 100.000 km'yi aşmamış tüm Land Rover araçlara sunulur.

Uzatılmış Garanti Paketi süresi seçtiğiniz pakete göre 1, 2 veya 3 yıldır.

Uzatılmış Garanti Paketi hakkının geçerli olması için gerekli servis, bakım ve onarımları zamanında ve yalnızca Borusan Otomotiv Yetkili Servis'lerinde yapılmış ve belgelenmiş olmalıdır. Yetkili Servis, garanti konusunu Uzatılmış Garanti Paketi Merkezi ile doğrudan çözümler.

Satış veya Servis Danışmanınız Uzatılmış Garanti Paketi hizmeti hakkında size daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacaktır.

UYARI İKAZLARI

İKAZ NE YAPILMASI GEREKİR?
Motor Soğutma Suyu Seviyesi Düşük
En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Fren Balataları Kontrol
Fren balataları, servis sınırlarını aşacak biçimde aşınmış. En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Havalı Süspansiyon Arızası
Havalı süspansiyon sisteminde arıza tespit edildi ve yükseklik kontrol edilemiyor. Profesyonel yardım alıncaya ve arıza giderilene kadar yavaş sürünüz. En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
ABS Arızası
ABS uyarısı açık kalırsa veya sürüş sırasında yanmaya devam ederse, ABS ile ilgili bir sorun olduğunu belirtir. En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Eğim İniş Sistemi Devre Dışı
En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Direksiyon Kolonu Kilitli
Bu durumda:
1. Aracı akıllı anahtarı kullanarak kilitleyiniz ve kilidini açınız.
2. Direksiyon simidini hafifçe sola ve sağa çevirmek suretiyle, direksiyon kolonu kilidini açmayı tekrar deneyiniz.
3. Arıza devam ederse, en yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Dizel Partikül Filtresi Dolu
En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Motor Sistemi Arızası
Bir motor sorunu algılanmıştır. Aracı en kısa zamanda güvenli bir şekilde durdurunuz. En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Şanzıman Arızası
Hızı azaltınız, en yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Lastik Basınç Sistemi Arızası
Tüm lastiklerin basıncını kontrol ediniz. En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Kaput Açık
Kaputun kapalı olduğundan emin olunuz.
Bagaj Açık
Bagaj kapağının kapalı olduğundan emin olunuz.
Silecek Suyu Seviyesi Düşük
Silecek suyunu tamamlayınız. Soğuk havalarda Land Rover tarafından önerilen silecek suyu donma önleyici sıvılarını kullanmanızı tavsiye ederiz.
Uzaktan Kumanda Pil Şarjı Düşük
En yakın Borusan Oto Servisi’ne başvurunuz.
Park Ampulleri Kontrol
Park ampulleri ve arka plaka aydınlatmasını kontrol ediniz.

ARIZA İKAZLARI

İŞARET NE YAPILMASI GEREKİR?
Akü şarj göstergesi
Kontak açıldığında, kısaca yanar ve motor çalıştırıldığında söner. Lamba sönmez veya sürüş esnasında yanarsa, akü şarj sistemi ile ilgili bir sorun var demektir. Hemen Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız..
Düşük yağ basıncı
Kontak açıldığında, kısaca yanar ve motor çalıştırıldığında söner. Eğer lamba açık kalırsa, yanıp sönerse veya sürüş sırasında yanmaya devam ederse, en kısa zamanda aracınızı güvenli bir şekilde durdurunuz ve derhal motoru kapatınız. Yağ seviyesini kontrol ediniz. Motoru çalıştırmadan önce Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Park freni
Park freni doğru şekilde kullanıldığında yanar. Eğer lamba kırmızı yanıp sönüyor veya sarı yanıyorsa, elektronik park freniyle ilgili bir arıza tespit edilmiştir. Park ettiğinizde, aracı güvene almak için park frenine güvenmeyiniz.Hemen Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Fren Sistemi
Kontak açıldığında kısaca yanar. Eğer lamba sürüş esnasında yanarsa düşük fren hidroliği seviyesinden veya Elektronik Fren Dağılımı (EBD) sisteminde bir arızadan şüphelenebilirsiniz. Aracı en kısa zamanda güvenli bir şekilde durdurunuz. Ekranda CHECK BRAKE FLUID mesajı görüntülenirse, fren hidroliği seviyesini kontrol ediniz ve gerekiyorsa durdurunuz. Lamba yanmaya devam ederse, Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Hava yastığı uyarı lambası
Kontak açıldığında, kısaca yanar ve motor çalıştırıldığında söner. Eğer sürüş sırasında lamba yanıyorsa hava yastığı sisteminde bir arıza vardır. En yakın Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Motor Arızası
Kontak açıldığında kısaca yanar. Eğer lamba diğer zamanlarda yanıp sönüyorsa ya da yanıyorsa motor arızası vardır. Yüksek hızlardan kaçınınız ve en yakın Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Havalı Süspansiyon Arızası
Havalı süspansiyon sisteminde önemli bir arıza tespit edildi ve yükseklik kontrol edilemiyor. Profesyonel yardım alıncaya ve arıza giderilene kadar yavaş sürünüz. En yakın Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Dinamik denge kontrolü (DSC)
Kontak açıldığında, kısaca yanar ve motor çalıştırıldığında söner. Eğer lamba sürüş sorasında yanıp sönüyorsa DSC sistemi etkin demektir. Eğer sürüş sırasında lamba sürekli yanıyorsa DSC sisteminde arıza vardır. Araç yine de sürülebilir ancak DSC sistemi patinaj ya da kayma durumlarında devreye girmeyecektir. En yakın Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Lastik basıncı izleme sistemi
Kontak açıldığında kısaca yanar. Lamba sönmez ya da sürüş esnasında yanarsa, lastiklerden biri veya bir kaçı belirgin biçimde inmiş demektir. Aracı mümkün olduğunda çabuk durdurup lastik basınçlarını kontrol edin ve tavsiye edilen basınca kadar şişirin.
Eğim iniş sistemi (HDC) Aktif
Kontak açıldığında kısaca yanar. HDC seçili iken ve bazı Terrain Response modlarında sürekli yanar. Eğer lamba yanıp sönüyorsa HDC seçilmiştir fakat kullanım koşulları karşılanmamaktadır (örneğin araç hızı çok yüksektir) ya da HDC kararmaktadır. En yakın Borusan Oto Servisi’nden yardım alınız.
Emniyet kemeri uyarısı
Araç hareket halindeyken sürücünün emniyet kemeri takılı değilse, bir uyarı göstergesi yanacaktır. Uyarı sesi ve göstergesi, ön koltukta bir yolcu olduğunda ve bunun emniyet kemeri takılı olmadığında devreye girecektir. Araç hareket halindeyken sürücünün emniyet kemeri takılı değilse, bir uyarı göstergesi yanacaktır. Uyarı sesi ve göstergesi, ön koltukta bir yolcu olduğunda ve bunun emniyet kemeri takılı olmadığında devreye girecektir.
Düşük tahrik oranı seçili
Düşük tahrik oranı seçildiğinde yanar.

ÖDEME PLANI

KARTLAR KAMPANYA GEÇERLİLİK SÜRESİ
8 TAKSİT 31.05.2015
6 TAKSİT 31.05.2015
5 TAKSİT 31.05.2015
7 TAKSİT 31.05.2015
8 TAKSİT 31.05.2015
6 TAKSİT 31.05.2015
6 TAKSİT 31.05.2015

SADAKAT KARTLARI


Üstün ve titiz satış sonrası hizmetlerimizi ve güvene dayalı işbirliğimizi servis devamlılık programımız ile birleştiriyoruz. 2 yaşını doldurmuş Land Rover araçlarınız için GO Card ile servis hizmetlerimizde değişen oranlarda servis devamlılık indirim imkânı sağlanmaktadır.

Bir sonraki ziyaretinizi beklemeden, kazanılan indirim tutarı ödeme anında faturadan düşülür ve siz aracınızın model yılına göre değişen oranlarda daha az ödeme yaparsınız.

GO Card, 2 yaşını doldurmuş* Land Rover araçlarınıza servis hizmetleri sonrası ödemelerinde; araç yaşına göre değişen oranlarda anında servis devamlılık indirimi sağlar. Kazanılan indirim oranları aracınızın model yılına göre değişiklik göstermektedir.

İNDİRİM ORAN TABLOSU

Otomobil Yaşı İndirim Oranları
2 yaşını dolduran % 10 İşçilik
3 yaşını dolduran % 5 Parça %15 İşçilik
4 yaşını dolduran % 10 Parça %15 İşçilik
5 yaşını dolduran % 15 Parça % 15 İşçilik
6 yaşını dolduran (ve üzeri) % 20 Parça % 15 İşçilik

*GO Card avantajlarından yararlanabilmeniz için aracınızın tescil tarihinden GO Card başvuru tarihinize kadar geçen sürenin 2 yılı geçmesi gereklidir.

Parça indirim oranları, model yılına göre artmaktadır. 1 yıl içerisinde aracınızın en az bir servis işlemi faturalandırılırsa, bir sonraki 12 aylık dönemde bir üst indirim dilimindeki avantajlardan yararlanabilirsiniz.

BORUSAN OTO LAND ROVER SATIŞ VE SERVİS NOKTALARI

BORUSAN OTO ADANA-MERSİN
Adres: Yenice Mah. Cemal Gürsel Blv. No: 160/A, Tarsus, Mersin
Telefon: 0324 615 06 15
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)


BORUSAN OTO AVCILAR
Adres: Firuzköy Bulvarı No:21, Avcılar 34320 İstanbul
Telefon: 0212 412 04 12
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)


BORUSAN OTO ANKARA

Adres: Balıkhisar Mahallesi, Köy İçi Küme Evleri,
No:748/ A 06150, Akyurt /Ankara
Telefon: 0850 755 06 06
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)


BORUSAN OTO VADİ

Adres: Hamidiye Mahallesi, Selçuklu Caddesi, No:10 C Blok Kağıthane / İstanbul
Telefon:0212 952 74 00
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)
E-Posta: jlrvadi@borusanoto.com

BORUSAN OTO BALGAT

Adres: Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 181/A 06520 Balgat / Ankara
Telefon: 0312 474 12 16
24 saat acil aramalar:
0850 755 0 557 (JLR)


BORUSAN OTO ÇORLU

Adres: E-5 Karayolu üzeri İstanbul Cad. No:39 Çorlu
Telefon: 0282 292 15 99
24 saat acil aramalar:
0850 755 0 557 (JLR)


BORUSAN OTO LAND ROVER SERVİS NOKTALARI

BORUSAN OTO BODRUM

Adres: Konacık Mah.Atatürk Bulvarı No: 293/B / Muğla
Telefon: 0252 311 04 44
24 saat acil aramalar:
0850 755 0 557 (JLR)


DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

Adres: Yenice Mah. Cemal Gürsel Blv. No: 160/A, Tarsus, Mersin
Telefon: 0324 615 06 15
24 saat acil aramalar: 0850 755 0 557 (JLR)